گروه سنی بزرگسالان

بزرگسالان

دوره‌ی آموزشی جُستارنویسی

حضوری
شروع دوره:تیر 1403- یکشنبه‌ها ساعت 19:30 شاید اگر یک نوع نوشتار غیر از باشد که بتوان مثل قصه از آن لذت برد (و البته از قصه هم در آن استفاده کرد) و هم‌زمان از آن یاد گرفت، همین جُستار باشد. جستار یک نوع نوشتاری است که هم در فضای ژورنالیستی (مجلات و روزنامه‌ها و سایت‌ها)، هم در فضای دانشگاهی و هم در میان آثار نویسندگان بزرگ، جایگاه و کارکرد مهمی دارد. در واقع، کسی که خوب جستار بنویسد، احتمالاً در هرنوع نوشتار دیگری هم تبحر خواهد داشت و خواهد توانست با طیف وسیعی از مخاطبان در اقشار و موقعیت‌های گوناگون ارتباط برقرار کند. از دانش‌جویان سال اولی دانشگاه و روزنامه‌نگاران محلی و نویسندگان سایت‌های آگاهی‌های عمومی تا نویسندگان بزرگی چون میلان کوندرا و ماریو بارگاس یوسا و بورخس و رولان بارت، همگی در قالب جستار نوشته‌اند و می‌نویسند و از آن بهره می‌برند. دوره‌ی آموزشی جستارنویسی شما را برای نوشتن در این گونه‌ی نوشتاری آماده می‌کند و از این طریق، فرصت‌های جدیدی برای معرفی شما و اندیشه‌هایتان ایجاد خواهد شد.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
4
1,000,000 تومان

قصه‌گویی و نمایش خلاق (بزرگسالان)

حضوری
شروع دوره:تیر 1403- یکشنبه‌ها ساعت 18:15 قصه‌گویی و فعالیت‌های مرتبط با آن را زمانی فقط در زمینه‌ی سرگرمی کودکان قابل استفاده می‌دانستند، اما امروزه کاربرد و سودمندی قصه در حوزه‌های گسترده‌ای آشکار شده: کسب و کار و تجارت، آموزش در همه‌ی سطوح و همه‌ی شاخه‌های دانش، روان‌درمان‌گری، تولید محتوا، فعالیت‌های رسانه‌ای، سیاست و... . قصه‌گویی یک مهارت است و مثل مهارت نوشتن یا کار با نرم‌افزارها، در حوزه‌های گوناگونی به کمک شما خواهد آمد. در دوره‌ی آموزشی قصه‌گویی و نمایش خلاق، ضمن آشنا شدن با کاربردها و فواید قصه‌گویی در موقعیت‌های گوناگون زندگی امروز، مهارت‌ها و دانش لازم برای تبدیل شدن به یک قصه‌گوی موفق را خواهید آموخت و تمرین خواهید کرد.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
3
1,000,000 تومان

دوره‌ی آموزشی فن بیان

حضوری
شروع دوره:تیر 1403- یکشنبه‌ها ساعت 17:00 سخن گفتن در میان جمع، در فضاهای گوناگون و با اهداف متنوعی انجام می‌شود. ما آدم‌ها نیاز داریم با دیگران حرف بزنیم و اندیشه‌هایمان را با آن‌ها در میان بگذاریم و گاهی لازم است آن‌ها را متقاعد کنیم یا توجهشان را به چیزهایی جلب کنیم، نیتمان، فعالیت‌هایمان، دست‌آوردهایمان، موافقت یا مخالفتمان را به آن‌ها اعلام کنیم و در یک کلام، به صورت مؤثر، در میان جمع حرف بزنیم. این کار نیاز به مهارت خاصی دارد و انجام آن برای خیلی‌ها واقعاً دشوار است. اگر شما از این گروه آدم‌ها هستید، با شرکت در این دوره‌ی آموزشی فن بیان، ضمن تشخیص نقاط قوت و ضعف خودتان در این زمینه، نگرش‌ها، فنون و ابزارهای لازم برای سخن‌رانی و ارایه‌ی شفاهی را خواهید آموخت و به نیرویی مهم برای پیش‌رفت در اجتماع مجهز خواهید شد.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
2
1,000,000 تومان

مادران اندیشمند، فرزندان دانشمند

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

دنیای کنونی ما به عصر انفجار اطلاعات معروف است. همانطور که در گذشته پول تعیین کننده قدرت بود امروزه اطلاعات و فناوری ها تعیین کننده قدرت و ارزش هستند. ما در عصر فناوری ها به عنوان یک والد آگاه نیازمند داشتن اطلاعات کافی و همه جانبه از ابزارها و شیوه کارکرد آن هستیم تا بتوانیم در عین همراهی موثر با فرزندانمان از آنها در برابر استفاده نامناسب از این فناورها به دلیل عدم آگاهی محافظت کنیم. چرا که معتقدیم در عصر فعلی، اطلاعات مانند شمشیر دولبه است پس باید آگاه بود بتوانیم با قدرت از آن بهره ببریم.
اتمام دوره
8
400,000 تومان

تصویرگری داستان

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

زیاد دیده‌اید که فرزند هنرمندتان کنار صفحات پر شده از فرمول و مطالب ریاضی، فیزیک، زیست، شیمی، جغرافی و تاریخ، تصویر و نقاشی فانتزی یا طرح و نقشی را کشیده‌اند. تصاویری از چهره‌های هم‌کلاسی‌ها، طبیعت، منظره یا شخصیت محبوب او در فیلم موردعلاقه‌اش. کتاب‌های بچه‌های ما پر از این استعدادهای کشف‌نشده و مغفول‌مانده است. چرا از این استعداد  استفاده نکنیم؟ وقتی کاغذ سفید و ابزار نقاشی هست، چرا گوشۀ کتاب؟ هنر، توان شکستن بار خستگی‌های روحی و فکری را دارد. در این تابستان در مؤسسۀ توکا، تصویرگر داستان‌های خودتان باشید و آن را با حجم سازی به هنر تخصصی گره بزنید. این دوره را از دست ندهید!
اتمام دوره
7
400,000 تومان

خوشنویسی (روایت قصه ها با زبان قلم)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

خوش‌خطی یکی از ویژگی‌هایی است که کمتر کسی از آن بهره دارد. کارگاه‌های خوشنویسی در موسسه‌ی فرهنگی توکا با هر جایی دیگر یک تفاوت اساسی دارد. اینجا بچه‌ها «قصه‌ها» را با خطی خوش می‌نویسند. خطی خوش که به آن خط تحریری می‌گویند. این نوع خط با خودکار انجام می‌شود و نیازی به ابزار خوش‌نویسی ندارد. استاد ابتدا قصه‌ای را برای بچه‌ها قصه‌گویی می‌کند. بچه‌ها جملاتی از این قصه را انتخاب کرده و با راهنمایی استاد با خطی خوش می‌نگارند. در پایان دوره نیز نمایشگاهی از خطوط دست‌نوشته‌ی بچه‌ها تشکیل خواهد شد. بچه‌ها در این کارگاه‌ها با توجه به علاقه‌مندی‌شان می‌توانند برای ورود به دوره‌های انجمن خوش‌نویسان و دریافت مدارک آن آماده شوند. این کارگاه برای تمامی سنین ( ۸ سال به بالا) مناسب است. در این کارگاه استاد با هر هنرجو به صورت تک نفره و با توجه به سن و میزان توانمندی کار کرده و بنابراین حضور گروه‌های سنی مختلف در کارگاه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
اتمام دوره
6
400,000 تومان
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://tookastory.com/?p=23455