مهارت‌های نوشتن

دوره‌ی آموزشی جُستارنویسی

حضوری
شروع دوره:تیر 1403- یکشنبه‌ها ساعت 19:30 شاید اگر یک نوع نوشتار غیر از باشد که بتوان مثل قصه از آن لذت برد (و البته از قصه هم در آن استفاده کرد) و هم‌زمان از آن یاد گرفت، همین جُستار باشد. جستار یک نوع نوشتاری است که هم در فضای ژورنالیستی (مجلات و روزنامه‌ها و سایت‌ها)، هم در فضای دانشگاهی و هم در میان آثار نویسندگان بزرگ، جایگاه و کارکرد مهمی دارد. در واقع، کسی که خوب جستار بنویسد، احتمالاً در هرنوع نوشتار دیگری هم تبحر خواهد داشت و خواهد توانست با طیف وسیعی از مخاطبان در اقشار و موقعیت‌های گوناگون ارتباط برقرار کند. از دانش‌جویان سال اولی دانشگاه و روزنامه‌نگاران محلی و نویسندگان سایت‌های آگاهی‌های عمومی تا نویسندگان بزرگی چون میلان کوندرا و ماریو بارگاس یوسا و بورخس و رولان بارت، همگی در قالب جستار نوشته‌اند و می‌نویسند و از آن بهره می‌برند. دوره‌ی آموزشی جستارنویسی شما را برای نوشتن در این گونه‌ی نوشتاری آماده می‌کند و از این طریق، فرصت‌های جدیدی برای معرفی شما و اندیشه‌هایتان ایجاد خواهد شد.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
4
1,000,000 تومان

دیکته‌بازی (تقویت دیکته با شیوه‌های خلاقانه) ویژه کودکان دوم تا چهارم دبستان

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیر ماه 1403- روز برگزاری: دوشنبه‌ها - ساعت شروع: 18:15 عصر - «مامان... با کدوم «ز»... با کدوم «ت»... » این صدای کودک نوآموز شماست که بسیار شنیده‌اید. تابستان می‌تواند یک زمان طلایی یا یک زمان نابود کننده تعلیمات و درس‌های خوانده شما باشد. تابستان همراه کارگاه «املا و داستان‌خوانی» باشید تا کودکان علاوه بر خواندن و شنیدن داستان، بازی کنند و املای کلمات را شیرین و جذاب تمرین کنید. این جا کودکان تفاوت املای کلمات را درک می‌کنند و از دیدن کلمات در املای مختلف و درک معانی آن لذت می‌برند. این تابستان شیرین را به مهر دلنشین و قدرتمند متصل کنید.
تاریخ شروع: تیر 1403
2
1,000,000 تومان

ویراستاری مقدماتی

حضوری
شروع دوره:پاییز 1402 - سه‌شنبه‌ها ساعت 15:00 در این دوره، تعداد بسیار محدودی شرکت‌کننده‌ی مستعد با آزمون ورودی انتخاب می‌شوند و بسته به نیازهای آموزشی-مهارتی‌شان، در 12 جلسه، ضمن تمرین کارگاهی، مطالعه‌ی برنامه‌ریزی شده، رفع اشکال و آموزش مباحث ضروری، برای ورود به بازار کار آماده می‎شوند.
تاریخ شروع: پاییز 1402
8
550,000 تومان

داستان‌نویسی ویژه نوجوانان (با داستان بزرگ شوید)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

این کارگاه برای نوجوانان علاقمند به داستان‌نویسی 13 تا 16 سال مناسب است. داستان‌ها دنیا را ساخته‌اند. داستان‌ها مهم‌اند آنقدر مهم که پایه و اساس بسیاری از هنرها هستند. حتی شعرهایی که داستان و روایتی در دل خودش دارد برای مخاطب دلنشین‌تر است. امروزه اینفلوئنسرها با بیان داستان و یا نمایش هنری که در دل خودش داستانی دارد، مخاطبان فراوانی دارند. داستان نوشتن قاعده و اصولی دارد و با فراگرفتن این شیوه‌ها می‌توانید به دنیای شیرین و جذاب داستان‌ها وارد شوید. کارگاه داستان گام به گام از خاطره نویسی تا نوشتن داستان کوتاه، هنرجو را به صورت کارگاهی با عناصر داستان آشنا می‌کند.
اتمام دوره
10
400,000 تومان

خوشنویسی (روایت قصه ها با زبان قلم)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

خوش‌خطی یکی از ویژگی‌هایی است که کمتر کسی از آن بهره دارد. کارگاه‌های خوشنویسی در موسسه‌ی فرهنگی توکا با هر جایی دیگر یک تفاوت اساسی دارد. اینجا بچه‌ها «قصه‌ها» را با خطی خوش می‌نویسند. خطی خوش که به آن خط تحریری می‌گویند. این نوع خط با خودکار انجام می‌شود و نیازی به ابزار خوش‌نویسی ندارد. استاد ابتدا قصه‌ای را برای بچه‌ها قصه‌گویی می‌کند. بچه‌ها جملاتی از این قصه را انتخاب کرده و با راهنمایی استاد با خطی خوش می‌نگارند. در پایان دوره نیز نمایشگاهی از خطوط دست‌نوشته‌ی بچه‌ها تشکیل خواهد شد. بچه‌ها در این کارگاه‌ها با توجه به علاقه‌مندی‌شان می‌توانند برای ورود به دوره‌های انجمن خوش‌نویسان و دریافت مدارک آن آماده شوند. این کارگاه برای تمامی سنین ( ۸ سال به بالا) مناسب است. در این کارگاه استاد با هر هنرجو به صورت تک نفره و با توجه به سن و میزان توانمندی کار کرده و بنابراین حضور گروه‌های سنی مختلف در کارگاه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
اتمام دوره
6
400,000 تومان

کارگاه نوشتن خلاق (تقویت توان نوشتاری و مهارت‌های خوانش کودکان)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

نوشتن می‌تواند مثل هندوانه شیرین تابستان باشد؛ اگر به روش و به شیوه‌ای متفاوت باشد. قبول داریم که بچه‌ها از نوشتن فراری هستند و بیشتر مادرها، زحمت نوشتن انشای کودکان را بر عهده دارند! اما کافی است به تخصص ما اعتماد کنید. ما گام به گام و مرحله به مرحله، کودکان را با دنیای شیرین نوشتن آشتی می‌دهیم و آن‌ها آزادانه تخیل و نگاه و دنیای خود را خواهند نوشت. در این کارگاه به صورت تمرین کارگاهی هنرجویان مهارت خوب دیدن، خوب شنیدن و استفاده از حواس را یاد می‌گیرند و با کلمه، جمله و قدرت آن آشنا می‌شوند. همچنین در کنار این مراحل، هنرجویان با کتاب‌های داستانی جذاب و زیبا، غیر مستقیم با ادبیات فاخر و سالم آشنا می‌شوند.
اتمام دوره
8
400,000 تومان
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://tookastory.com/?p=23455