همه‌ی دوره‌ها و کارگاه‌های توکا

بازی‌های حرکتی و فکری

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیرماه 1403- روز برگزاری:چهارشنبه‌ها - ساعت شروع: 12:30 شرکت در این دوره برای کودکان فرصتی فراهم می‌کند تا با ترکیبی از بازی‌های حرکتی و فکری، مهارت‌های جسمی و ذهنی خود را تقویت کنند. این دوره به بهبود تعادل، هماهنگی، تمرکز و تفکر منطقی کودکان کمک کرده و آن‌ها را برای فعالیت‌های بیشتر و یادگیری‌های آینده آماده می‌کند.
شروع دوره: تیرماه 1403
2
1,000,000 تومان

نقاشی قصه‌های شاهنامه

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیرماه 1403- روز برگزاری:چهارشنبه‌ها - ساعت شروع: 09:30 آموزش شاهنامه با روش‌های خلاقانه، مانند نقاشی و قصه‌گویی، برای کودکان بسیار مفید است. این روش‌ها نه تنها به کودکان کمک می‌کند تا با داستان‌های حماسی و ارزشمند شاهنامه آشنا شوند، بلکه خلاقیت و تخیل آن‌ها را نیز تقویت می‌کند. از طریق نقاشی و اجرای داستان‌ها، کودکان می‌توانند بهتر با شخصیت‌ها و مفاهیم داستانی ارتباط برقرار کنند و به یادگیری عمیق‌تری دست یابند. این روش‌های خلاقانه همچنین مهارت‌های زبانی، هنری و اجتماعی کودکان را تقویت می‌کند و آن‌ها را به یادگیری مشارکتی و تعامل با دیگران تشویق می‌نماید. به این ترتیب، کودکان علاوه بر لذت بردن از هنر و ادبیات، توانایی‌های فردی و گروهی خود را نیز توسعه می‌دهند.
شروع دوره: تیرماه 1403
4
1,000,000 تومان

شاهنامه خوانی و اجرای متن

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره:تیرماه 1403  روز برگزاری:چهارشنبه‌ها ساعت 09:30 صبح خوانش صحیح شاهنامه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا شاهنامه تنها یک اثر ادبی نیست، بلکه گنجینه‌ای از فرهنگ، تاریخ، و هویت ایرانیان است. درست خواندن و فهمیدن متن‌های شاهنامه به کودکان کمک می‌کند تا با زبان و ادبیات فارسی به طور عمیق‌تری آشنا شوند و از زیبایی‌ها و پیچیدگی‌های آن لذت ببرند. همچنین، این مهارت باعث می‌شود که کودکان بتوانند معانی و مفاهیم نهفته در داستان‌های شاهنامه را به درستی درک کنند و از آموزه‌های اخلاقی، تاریخی و فرهنگی آن بهره‌مند شوند. خوانش صحیح شاهنامه همچنین به تقویت توانایی‌های زبانی، حافظه و تحلیل متون ادبی کودکان کمک شایانی می‌کند.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
3
1,000,000 تومان

دوره‌ی آموزشی جُستارنویسی

حضوری
شروع دوره:تیر 1403- یکشنبه‌ها ساعت 19:30 شاید اگر یک نوع نوشتار غیر از باشد که بتوان مثل قصه از آن لذت برد (و البته از قصه هم در آن استفاده کرد) و هم‌زمان از آن یاد گرفت، همین جُستار باشد. جستار یک نوع نوشتاری است که هم در فضای ژورنالیستی (مجلات و روزنامه‌ها و سایت‌ها)، هم در فضای دانشگاهی و هم در میان آثار نویسندگان بزرگ، جایگاه و کارکرد مهمی دارد. در واقع، کسی که خوب جستار بنویسد، احتمالاً در هرنوع نوشتار دیگری هم تبحر خواهد داشت و خواهد توانست با طیف وسیعی از مخاطبان در اقشار و موقعیت‌های گوناگون ارتباط برقرار کند. از دانش‌جویان سال اولی دانشگاه و روزنامه‌نگاران محلی و نویسندگان سایت‌های آگاهی‌های عمومی تا نویسندگان بزرگی چون میلان کوندرا و ماریو بارگاس یوسا و بورخس و رولان بارت، همگی در قالب جستار نوشته‌اند و می‌نویسند و از آن بهره می‌برند. دوره‌ی آموزشی جستارنویسی شما را برای نوشتن در این گونه‌ی نوشتاری آماده می‌کند و از این طریق، فرصت‌های جدیدی برای معرفی شما و اندیشه‌هایتان ایجاد خواهد شد.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
4
1,000,000 تومان

قصه‌گویی و نمایش خلاق (بزرگسالان)

حضوری
شروع دوره:تیر 1403- یکشنبه‌ها ساعت 18:15 قصه‌گویی و فعالیت‌های مرتبط با آن را زمانی فقط در زمینه‌ی سرگرمی کودکان قابل استفاده می‌دانستند، اما امروزه کاربرد و سودمندی قصه در حوزه‌های گسترده‌ای آشکار شده: کسب و کار و تجارت، آموزش در همه‌ی سطوح و همه‌ی شاخه‌های دانش، روان‌درمان‌گری، تولید محتوا، فعالیت‌های رسانه‌ای، سیاست و... . قصه‌گویی یک مهارت است و مثل مهارت نوشتن یا کار با نرم‌افزارها، در حوزه‌های گوناگونی به کمک شما خواهد آمد. در دوره‌ی آموزشی قصه‌گویی و نمایش خلاق، ضمن آشنا شدن با کاربردها و فواید قصه‌گویی در موقعیت‌های گوناگون زندگی امروز، مهارت‌ها و دانش لازم برای تبدیل شدن به یک قصه‌گوی موفق را خواهید آموخت و تمرین خواهید کرد.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
3
1,000,000 تومان

دوره‌ی آموزشی فن بیان

حضوری
شروع دوره:تیر 1403- یکشنبه‌ها ساعت 17:00 سخن گفتن در میان جمع، در فضاهای گوناگون و با اهداف متنوعی انجام می‌شود. ما آدم‌ها نیاز داریم با دیگران حرف بزنیم و اندیشه‌هایمان را با آن‌ها در میان بگذاریم و گاهی لازم است آن‌ها را متقاعد کنیم یا توجهشان را به چیزهایی جلب کنیم، نیتمان، فعالیت‌هایمان، دست‌آوردهایمان، موافقت یا مخالفتمان را به آن‌ها اعلام کنیم و در یک کلام، به صورت مؤثر، در میان جمع حرف بزنیم. این کار نیاز به مهارت خاصی دارد و انجام آن برای خیلی‌ها واقعاً دشوار است. اگر شما از این گروه آدم‌ها هستید، با شرکت در این دوره‌ی آموزشی فن بیان، ضمن تشخیص نقاط قوت و ضعف خودتان در این زمینه، نگرش‌ها، فنون و ابزارهای لازم برای سخن‌رانی و ارایه‌ی شفاهی را خواهید آموخت و به نیرویی مهم برای پیش‌رفت در اجتماع مجهز خواهید شد.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
2
1,000,000 تومان

تصویرسازی (تکنیک دادل آرت)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره:تیر 1403- چهارشنبه‌ها ساعت 18:15 شما نقاش نیستید. شما نمی‌توانید هرچه در ذهن دارید، عیناً به تصویر بکشید،اما... شما می‌توانید به ذهنتان اجازه بدهید هرطور دوست دارد، محتویاتش را روی کاغذ بیاورد.ذهنتان شلوغ و خسته است؟ دلتان رنگ می‌خواهد، از رنگ‌ها خسته‌اید و خط‌خطی دوست دارید؟ خط‌خطی‌های شما می‌توانند علاوه بر برون‌ریزی ذهنتان، اثری خلاق باشند که مهر فکر و احساس شما را بر خود دارند.یک بار دیگر به دست‌هایتان نگاه کنید. بین دنیای درون شما و این دست‌ها رابطه‌ای هست. پیدایش کنید. یه سبک هنری جالب هست به اسم دودِل‌آرت، یه جور برون‌ریزی فکر و عاطفه و غرق شدن تو فضای خط و رنگ، یه چیزی نزدیک به نقاشی‌های اولیه‌ی بچه‌ها، همونایی که بهش می‌گیم «خط‌خطی».درباره‌ی این سبک هنری، می‌تونید این مطلب رو بخونید و با یکی از هنزمندان این حوزه هم آشنا بشید.
شروع دوره: تیرماه 1403
2
1,000,000 تومان

رباتیک (قصه گویی به زبان ماشین ها)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیر ماه 1403- روز برگزاری: سه‌شنبه‌ها - ساعت شروع: 11:00 -کلاس رباتیک ویژه کودکان ۸ تا ۱۲ سال طراحی شده و هدف آن آشنایی کودکان با اصول ساخت سازه‌های مکانیکی و موتوری است. در این دوره، فراگیران آموزش خود را با ساخت سازه‌های مکانیکی آغاز می‌کنند و پس از تسلط به کار با پیچ و مهره و تمرین دست‌ورزی‌های مفید، به ساخت سازه‌های موتوری می‌پردازند. در این دوره، کودکان یاد می‌گیرند که چگونه مکانیک را با الکترونیک تلفیق کرده و سازه‌های متحرک بسازند. در صورت کشف علاقه و استعداد در این زمینه، فراگیران می‌توانند در دوره‌های پیشرفته‌تر ساخت ربات مسیریاب، فوتبالیست و غیره شرکت کنند.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
4
1,000,000 تومان

الکترونیک کودک (قصه گویی به زبان الکترونیک)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیر ماه 1403- روز برگزاری: سه‌شنبه‌ها - ساعت شروع: 09:30 صبح -کلاس الکترونیک ویژه کودکان ۸ تا ۱۲ سال طراحی شده و هدف آن آشنایی عملی و علمی کودکان با مفاهیم مدار و الکتریسیته است که از شاخه‌های علم فیزیک محسوب می‌شود. در طول این دوره، کودکان با قطعات الکترونیکی مختلف آشنا می‌شوند و مدارات پایه و کاربردی را اجرا می‌کنند. این دوره به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مفاهیم کتاب علوم مدرسه را بهتر درک کنند و به شکلی عملی با این مفاهیم آشنا شوند. علاوه بر این، شرکت در این کلاس می‌تواند به کشف استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه علوم فنی کمک کند.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
3
1,000,000 تومان

شاهنامه شناسی با چاشنی بازی

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره:تیرماه 1403  روز برگزاری:سه‌شنبه‌‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 8 صبح و یک‌شنبه ها ساعت 5 عصر  این کارگاه ویژه کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۰ سال طراحی شده و هدف آن آشنایی آن‌ها با قصه‌های شاهنامه، اثر سترگ ابوالقاسم فردوسی است. در هر جلسه، کودکان به قصه‌های جذاب و حماسی شاهنامه گوش می‌دهند و از طریق فعالیت‌های هنری متنوعی مانند کاردستی، نقاشی و سفالگری، مفاهیم این قصه‌ها و سروده‌ها را بهتر درک می‌کنند. تمرکز این دوره بر شناخت شاهنامه و یادگیری آن از طریق بازی‌های گروهی و خلاقانه است.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
3
1,000,000 تومان

اسکرچ: قصه گویی با زبان کامیپوتر (کودکان 7 تا 12 سال)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیر ماه 1403- روز برگزاری: سه‌شنبه‌ها - ساعت شروع: 8 صبح -اسکرچ یک محیط برنامه‌نویسی بصری و جذاب است که به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا به دنیای برنامه‌سازی وارد شوند. این محیط برنامه‌نویسی توسط گروه Lifelong Kindergarten در آزمایشگاه رسانه MIT، به رهبری میچ رسنیک، طراحی شده و در سال 2007 به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفت. هدف اصلی اسکرچ ایجاد یک بستر ساده و قابل فهم برای کودکان است تا بتوانند با کشیدن و رها کردن بلوک‌های کد، برنامه‌های خود را بسازند و مفاهیم پایه‌ای برنامه‌نویسی را یاد بگیرند. شرکت در کلاس‌های اسکرچ فواید زیادی برای کودکان دارد. اولاً، این دوره‌ها به تقویت مهارت‌های حل مسأله کمک می‌کنند، زیرا کودکان باید برای ایجاد برنامه‌های خود، مشکلات را شناسایی و راه‌حل‌های منطقی ارائه دهند. ثانیاً، این کلاس‌ها به تقویت هوش منطقی و ریاضی کمک می‌کنند، زیرا کودکان با مفاهیم الگوریتمی و ترتیبی آشنا می‌شوند. ثالثاً، یادگیری الگوریتم‌نویسی در اسکرچ باعث می‌شود کودکان بتوانند روندهای منطقی را درک کرده و آن‌ها را به صورت برنامه‌های کامپیوتری پیاده‌سازی کنند. در نهایت، کودکان می‌توانند با استفاده از اسکرچ بازی‌ها، انیمیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی ساده بسازند که این امر خلاقیت و تخیل آن‌ها را تقویت می‌کند. این کلاس‌ها برای کودکان 6 تا 16 سال بسیار مناسب هستند، به ویژه آن‌هایی که علاقه‌مند به تکنولوژی و برنامه‌نویسی هستند. همچنین برای کودکانی که دوست دارند مسائل را حل کنند و از ساختن و خلق چیزهای جدید لذت می‌برند، بسیار مفید است. حتی کودکانی که شاید تجربه کمی در برنامه‌نویسی داشته باشند یا هیچ تجربه‌ای ندارند، می‌توانند از این دوره بهره‌مند شوند، زیرا اسکرچ به گونه‌ای طراحی شده که شروع کار با آن بسیار ساده و جذاب است.
تاریخ شروع: تیرماه 1403
3
1,000,000 تومان

سفالگری و قصه‌گویی (سفالگری قصه ها)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره:تبر ماه 1402 روز برگزاری:چهارشنبه‌‌ها  ساعت شروع: 11:00 صبح کودکان علاقۀ زیادی به گِل‌بازی و سفالگری دارند. اما شرایط آن برای کودکان همیشه فراهم نیست. در کارگاه سفالگری و ساخت شخصیت قصه‌ها، هنرجو با ابزار گِل به ساخت شخصیت قصه‌ها می‌پردازد. هنر‌جو با رجوع به تصاویر شخصیت‌های قصه‌ها ، آن شخصیت را به صورت سه‌بعدی خلق می‌کند. از مزایای این دوره می‌توان به آموزش کار با گل سفال، حجم‌سازی‌های پایه و آشنایی با مجسمه‌سازی مقدماتی اشاره کرد. این دوره مناسب کودکان 7 تا 12 سال است و سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از: آماده‌سازی گل، حجم‌سازی پایه، اتصالات گلی، اجرای بافت‌ها و مجسمه‌سازی مقدماتی.
شروع دوره: تیرماه 1403
3
1,000,000 تومان

کاردستی افسانه‌ها (کاردستی خلاق)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیرماه 1403- روز برگزاری:چهارشنبه‌ها - ساعت شروع: 8 صبح این کارگاه ویژه کودکان ۷ تا ۱۲ سال طراحی شده و هدف آن آشنایی کودکان با افسانه‌های ایرانی و تلفیق این آشنایی با ساخت کاردستی است. در هر جلسه، ابتدا یکی از افسانه‌های معروف ایرانی به شیوه‌ای جذاب برای کودکان قصه‌گویی می‌شود. پس از شنیدن قصه، کودکان با استفاده از هنر و خلاقیت خود کاردستی مرتبط با داستان را می‌سازند. در این کارگاه تلاش می‌شود تا هنرهای ایرانی و خلاقیت کودکان به بهترین شکل ممکن با یکدیگر ترکیب شوند. شرکت در کارگاه کاردستی افسانه‌ها به کودکان این امکان را می‌دهد تا علاوه بر لذت بردن از قصه‌های ایرانی، مهارت‌های مختلفی را در زمینه‌های هنری، خلاقیت و اجتماعی فرا بگیرند. این دوره با استفاده از شیوه‌ای جذاب و تعاملی، به پرورش ابعاد مختلف شخصیت کودکان و آشنایی آن‌ها با فرهنگ و هنر ایرانی کمک می‌کند.
شروع دوره: تیرماه 1403
2
1,000,000 تومان

دستورزی برای کودکان 5 تا 10 سال

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیرماه 1403- روز برگزاری:سه‌شنبه‌ها - ساعت شروع: 11:00 مهارت‌ دستورزی در کودکان 5 تا 10 سال اهمیت فراوانی دارد زیرا این مهارت‌ نقش اساسی در توسعه هماهنگی بین دست و چشم، بهبود دقت حرکتی، و تقویت مهارت‌های حرکتی ظریف ایفا می‌کنند. در این سن، کودکان در مرحله‌ای هستند که برای یادگیری نوشتن، برش با قیچی، رنگ‌آمیزی دقیق و سایر فعالیت‌های دستی آماده می‌شوند. تمرین دستورزی به آن‌ها کمک می‌کند تا عضلات کوچک دست و انگشتان خود را تقویت کنند و هماهنگی بهتری بین حرکات خود پیدا کنند. این مهارت‌ها نه تنها در فعالیت‌های تحصیلی بلکه در زندگی روزمره نیز برای انجام کارهایی مانند بستن دکمه‌ها، بستن بند کفش و استفاده از ابزارهای ساده ضروری هستند. تقویت مهارت‌های دستورزی در این دوره سنی، زمینه‌ساز موفقیت‌های آینده در زمینه‌های مختلف تحصیلی و زندگی شخصی است.
شروع دوره: تیرماه 1403
4
1,000,000 تومان

دیکته‌بازی (تقویت دیکته با شیوه‌های خلاقانه) ویژه کودکان دوم تا چهارم دبستان

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: تیر ماه 1403- روز برگزاری: دوشنبه‌ها - ساعت شروع: 18:15 عصر - «مامان... با کدوم «ز»... با کدوم «ت»... » این صدای کودک نوآموز شماست که بسیار شنیده‌اید. تابستان می‌تواند یک زمان طلایی یا یک زمان نابود کننده تعلیمات و درس‌های خوانده شما باشد. تابستان همراه کارگاه «املا و داستان‌خوانی» باشید تا کودکان علاوه بر خواندن و شنیدن داستان، بازی کنند و املای کلمات را شیرین و جذاب تمرین کنید. این جا کودکان تفاوت املای کلمات را درک می‌کنند و از دیدن کلمات در املای مختلف و درک معانی آن لذت می‌برند. این تابستان شیرین را به مهر دلنشین و قدرتمند متصل کنید.
تاریخ شروع: تیر 1403
2
1,000,000 تومان

نمایش خلاق و قصه‌گویی

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
شروع دوره: آبان ماه 1402 - روز برگزاری:پنج‌شنبه‌ها - ساعت شروع: 10 صبح اگر کودک شما در ارتباط با دیگران دچار مشکل است و اعتماد به نفس ندارد و اگر از زندگی ملال آور در آپارتمان و گذران وقت در فضای مجازی، کج خلق و خسته شده است، پیشنهاد ما شرکت در کارگاه «قصه و نمایش خلاق» است. بیاید همه با هم در دنیایی که سرشار از هیاهو و روز مرگی و آموزش صرف و خسته کننده است؛ به کودکان دنیای واقعی از بازی و شادی و در جمع بچه‌ها بودن و آرامش را هدیه کنیم. بگذاریم کودک انتخاب درست داشته باشد؛ چرا که او درمسیرش خلاق و ایده پرداز است.
تاریخ شروع: آبان ماه 1402
6
650,000 تومان

ویراستاری مقدماتی

حضوری
شروع دوره:پاییز 1402 - سه‌شنبه‌ها ساعت 15:00 در این دوره، تعداد بسیار محدودی شرکت‌کننده‌ی مستعد با آزمون ورودی انتخاب می‌شوند و بسته به نیازهای آموزشی-مهارتی‌شان، در 12 جلسه، ضمن تمرین کارگاهی، مطالعه‌ی برنامه‌ریزی شده، رفع اشکال و آموزش مباحث ضروری، برای ورود به بازار کار آماده می‎شوند.
تاریخ شروع: پاییز 1402
8
550,000 تومان

خدمات مؤسسه‌ی توکا انوشه‌ی دستان‌پرداز به پیش دبستانی ها و مدارس

بدون امتیاز 0 رای
مؤسسه‌ی توکا انوشه‌ دستان‌پرداز، مؤسسه‌ای خصوصی و با هدف ترویج قصه و قصه‌گویی است. ما در مؤسسه‌ی توکا معتقدیم که هر مناسبت و رویداد و فعالیتی در کنار قصه، ماندگارتر و خاطره انگیزتر خواهد بود. داستان‌ها، قصه‌ها، حکایت‌ها و خاطرات خیلی مهم‌اند. آنقدر که در ذهن مؤکد و جاویدان می‌شوند. یکی از فعالیت‌های مؤسسه‌ی توکا، برگزاری رویدادها و مناسبت‌هاست. این اجرا در کنار قصه و داستان، متفاوت و زیبا خواهد شد. چرا که جشن‌ها و رویدادها و برنامه‌ها وقتی خاطره‌انگیز و در ذهن مخاطب ماندگار می‌شوند که متفاوت و به دور از کلیشه و همراه با ماجرا و اتفاقی باشند. طراحی و اجرای برنامه‌ها، برگزاری و اجرای قصه‌گویی، مسابقات و پیشنهاد پذیرایی و اعطای هدیه متناسب با محتوا و مخاطب برنامه، بخشی از تعهدات مؤسسه‌ی توکاست. اگر مدیر و معلم مدرسه هستید و مایلید برنامه‌ی‌ مناسبتی برای دانش آموزان تدارک ببینید، به ما اعتماد کنید. شما هم می‌دانید که این نسل سخت‌پسند و آگاه هستند. ما برنامه‌ای متفاوت و ارزشمند برایتان آماده می‌کنیم. در کنار شما خواهیم بود تا در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها یاری‌گر شما باشیم.
4
رایگان!

ورکشاپ سه جلسه‌ای آشپز کوچولو

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
غذا انگیزه‌ی تلاش و فعالیت ماست (باید زنده بمونیم و برای زنده موندن نیاز به غذا داریم؛ - غذا خیلی وقتا یه فعالیت جمعیه و آدما رو یه شکلای مختلف، دور هم جمع می‌کنه. - غذا ممکنه یه تجربه‌ی زیبایی‌شناختی باشه، شبیه یه اثر هنری؛ - غذا می‌تونه تکمیل‌کننده‌ی یه تجربه‌ی عاشقانه باشه؛ - ممکنه غذا پختن و خوردن یه روش ابراز محبت باشه یا برعکس، یه شکل اعلام انزجار؛ - ممکنه وسیله‌ای باشه برای نشون دادن توانایی‌هامون و بالا بردن اعتماد به نفسمون...؛ شما چیز دیگه‌ای به ذهنتون می‌رسه؟
اتمام کارگاه
10
550,000 تومان

ورک شاپ یک جلسه‌ای صندوق رازها (ویژه کودکان)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
سال‌های میانی دوره‌ی دبستان برای بچه‌ها، وقت ماجراجویی‌های خیالیه که اونا رو برای وارد شدن به ماجراهای واقعی‌تر زندگی تو دوره‌ی نوجوانی آماده می‌کنه. چالش مهم بچه‌ها تو این دوره اینه که ماجراهایی شبیه ماجراهای واقعی بزرگ‌ترها داشته باشن (و البته حتماً توش تخیل و رویاپردازی هم باشه!) و با کمک گرفتن از مهارت‌های خودشون بتونن از پس اون ماجراها بربیان. لازمه که بچه‌ها تو این دوره بتونن با هم‌راهی و کمک غیرمستقیم بزرگ‌ترها، در قالب یه دنیای نیمه‌فانتزی، حل مسئله رو ضمن بازی‌های خیالی یاد بگیرن تا بعدها که برای زندگی تو دنیای واقعی آماده‌تر شدن، از این مهارت‌ها و این آمادگی قبلی استفاده کنن. نکته‌ی مهم اینه که خود بچه‌ها فاعل مهم این بازی‌ها باشن و اعتماد به نفس، خلاقیت و کار گروهی رو کنار هم‌دیگه تمرین کنن.
اتمام ورکشاپ
16
250,000 تومان

کارگاه یک جلسه‌ای کودک متفکر

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
کارگاه کودک متفکر کارگاه ورزش فکره. تو این کارگاه، بچه‌ها به بهانه‌ی قصه، با راهنمایی یه تسهیل‌گر حرفه‌ای، گفت‌وگو می‌کنن و مسئله حل می‌کنن.
اتمام ورکشاپ
8
220,000 تومان

قصه-ترانه ویژه‌ی سنین۷تا۱۰ سال

حضوری
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

ذهن کودکان در دوره‌ی پیش از دبستان و نیز در سال‌های آغازین دبستان، بی‌نهایت فعال و پذیرای انواع آموزش‌ها و محتواهاست. قصه و ترانه هم دو قالب جذاب و فوق‌العاده مؤثر و کارآمد برای تقویت و پروزش ذهن کودک است در زمینه‌هایی چون آواوَرزی، تمرین ریتم، یادگیری کلمات جدید، افزایش هوش روایی و رشد خلاقیت. در دوره‌ی آموزشی قصه-ترانه، قدرت، جذابیت و امکانات قصه‌ها و ترانه‌ها را با هم تلفیق می‌کنیم و با اجرا و آموزش قصه‌های ترانه‌دار برای کودکان، از ظرفیت‌های ذهنی آن‌ها نهایت استفاده را خواهیم کرد. نتیجه‌ی این آموزش‌ها آمادگی کودک برای دریافت آموزش‌های تکمیلی در زمینه‌های درسی و غیردرسی در دوران دبستان و پس از آن است.
اتمام دوره
12
400,000 تومان

مادران اندیشمند، فرزندان دانشمند

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

دنیای کنونی ما به عصر انفجار اطلاعات معروف است. همانطور که در گذشته پول تعیین کننده قدرت بود امروزه اطلاعات و فناوری ها تعیین کننده قدرت و ارزش هستند. ما در عصر فناوری ها به عنوان یک والد آگاه نیازمند داشتن اطلاعات کافی و همه جانبه از ابزارها و شیوه کارکرد آن هستیم تا بتوانیم در عین همراهی موثر با فرزندانمان از آنها در برابر استفاده نامناسب از این فناورها به دلیل عدم آگاهی محافظت کنیم. چرا که معتقدیم در عصر فعلی، اطلاعات مانند شمشیر دولبه است پس باید آگاه بود بتوانیم با قدرت از آن بهره ببریم.
اتمام دوره
8
400,000 تومان

تصویرگری داستان

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

زیاد دیده‌اید که فرزند هنرمندتان کنار صفحات پر شده از فرمول و مطالب ریاضی، فیزیک، زیست، شیمی، جغرافی و تاریخ، تصویر و نقاشی فانتزی یا طرح و نقشی را کشیده‌اند. تصاویری از چهره‌های هم‌کلاسی‌ها، طبیعت، منظره یا شخصیت محبوب او در فیلم موردعلاقه‌اش. کتاب‌های بچه‌های ما پر از این استعدادهای کشف‌نشده و مغفول‌مانده است. چرا از این استعداد  استفاده نکنیم؟ وقتی کاغذ سفید و ابزار نقاشی هست، چرا گوشۀ کتاب؟ هنر، توان شکستن بار خستگی‌های روحی و فکری را دارد. در این تابستان در مؤسسۀ توکا، تصویرگر داستان‌های خودتان باشید و آن را با حجم سازی به هنر تخصصی گره بزنید. این دوره را از دست ندهید!
اتمام دوره
7
400,000 تومان

معمار اطلاعات ویژه‌ی نوجوانان

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

ما در عصر انفجار اطلاعات زندگی می‌کنیم. اخبار از هر سو سمت ما سرازیر می‌شوند و ما مانند کسی که دارد غرق می‌شود، در این اطلاعات دست و پا می‌زنیم.‌ اگر نتوانیم اطلاعات مهم و مرتبط با نیاز خود را دریافت کنیم در این دریای بیکران غرق خواهیم شد و هیچ گاه به ساحل آگاهی، دانایی و پیشرفت نمی‌رسیم. لازمۀ رسیدن به توسعه فردی و موفقیت، تشخیص راه درست، میانبر و سریع برای دستیابی به اطلاعات صحیح است. راهی که ما را کمک کند تا از میان این حجم از اطلاعات دست به گزینش و انتخاب بزنیم و این اطلاعات را «معماری» کنیم. ما در این کارگاه این مهم را برای شما محقق می‌کنیم. چرا که معتقدیم در عصر انفجار اطلاعات، این اطلاعات است که ثروت و قدرت محسوب می‌شود.
اتمام دوره
9
400,000 تومان

داستان‌نویسی ویژه نوجوانان (با داستان بزرگ شوید)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

این کارگاه برای نوجوانان علاقمند به داستان‌نویسی 13 تا 16 سال مناسب است. داستان‌ها دنیا را ساخته‌اند. داستان‌ها مهم‌اند آنقدر مهم که پایه و اساس بسیاری از هنرها هستند. حتی شعرهایی که داستان و روایتی در دل خودش دارد برای مخاطب دلنشین‌تر است. امروزه اینفلوئنسرها با بیان داستان و یا نمایش هنری که در دل خودش داستانی دارد، مخاطبان فراوانی دارند. داستان نوشتن قاعده و اصولی دارد و با فراگرفتن این شیوه‌ها می‌توانید به دنیای شیرین و جذاب داستان‌ها وارد شوید. کارگاه داستان گام به گام از خاطره نویسی تا نوشتن داستان کوتاه، هنرجو را به صورت کارگاهی با عناصر داستان آشنا می‌کند.
اتمام دوره
10
400,000 تومان

خوشنویسی (روایت قصه ها با زبان قلم)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

خوش‌خطی یکی از ویژگی‌هایی است که کمتر کسی از آن بهره دارد. کارگاه‌های خوشنویسی در موسسه‌ی فرهنگی توکا با هر جایی دیگر یک تفاوت اساسی دارد. اینجا بچه‌ها «قصه‌ها» را با خطی خوش می‌نویسند. خطی خوش که به آن خط تحریری می‌گویند. این نوع خط با خودکار انجام می‌شود و نیازی به ابزار خوش‌نویسی ندارد. استاد ابتدا قصه‌ای را برای بچه‌ها قصه‌گویی می‌کند. بچه‌ها جملاتی از این قصه را انتخاب کرده و با راهنمایی استاد با خطی خوش می‌نگارند. در پایان دوره نیز نمایشگاهی از خطوط دست‌نوشته‌ی بچه‌ها تشکیل خواهد شد. بچه‌ها در این کارگاه‌ها با توجه به علاقه‌مندی‌شان می‌توانند برای ورود به دوره‌های انجمن خوش‌نویسان و دریافت مدارک آن آماده شوند. این کارگاه برای تمامی سنین ( ۸ سال به بالا) مناسب است. در این کارگاه استاد با هر هنرجو به صورت تک نفره و با توجه به سن و میزان توانمندی کار کرده و بنابراین حضور گروه‌های سنی مختلف در کارگاه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
اتمام دوره
6
400,000 تومان

چگونه برای فرزندم خلاقانه قصه بگویم و کتاب بخوانم؟(ویژه والدین و مربیان)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

یکی از دغدغه‌های همیشگی والدین، قصه گفتن و کتاب خواندن برای کودک است. در کتاب‌فروشی‌ها صدها جلد کتاب کودک وجود دارد که باعث سردرگمی والدین برای انتخاب می‌شود. در این دوره، اصول و تکنیک‌های تشویق و جذب بچه‌ها به کتاب‌خوانی و قصه‌گویی آموزش داده می‌شود. همچنین والدین و مربیان با نحوه و معیار انتخاب کتاب و قصه‌ی مناسب، شیوه‌های جذاب و نوی قصه‌گویی و کتاب‌خوانی، انواع کتاب‌ها با توجه به هدف تربیتی و رفتاری آشنا خواهید شد. به طور کلی در این کارگاه می‌آموزید چطور با قدرت کتاب و قصه مهمترین رفتارهای درست را به فرزند کودک و خردسال خود آموزش داده و عادت کتاب‌خوانی و دوستی با کتاب را در او نهادینه کنید.
اتمام دوره
8
400,000 تومان

قصه درمانی (ویژه والدین و مربیان) با ارائه گواهینامه از کلینیک روانشناختی آرامش ماندگار

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

قصه درمانی چیست؟ قصه درمانی یک روش درمانی “فردمحور” است که به افراد کمک می‌کند زندگی خود را بشناسند و متخصص زندگی خود بشوند. در این روش تاکید بر قصه‌هایی است که افراد درمورد خود می‌سازند و در تمام طول زندگی آن‌ها را همراه خودشان حمل می کنند.
اتمام دوره
5
1,000,000 تومان

ساخت عروسک‌های نمایشی

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

در این کارگاه، کودکان با تکنیک‌های خاص عروسک‌سازی آشنا می‌شوند؛ و سپس با استفاده از خلاقیت خود، با همان عروسک‌ها نمایشی را به صورت بداهه اجرا می‌کنند. این کارگاه همچنین باعث بالا رفتن خلاقیت، تمرکز و اعتماد به نفس کودکان می‌شود. عروسک‌هایی که در این کارگاه آموزش داده می‌شود قابلیت حرکتی و نمایشی دارند و کودکان می‌توانند با نظر و سلیقۀ خود، نمایشنامه‌ای را طراحی و اجرا کنند.
اتمام دوره
7
400,000 تومان

کارگاه نوشتن خلاق (تقویت توان نوشتاری و مهارت‌های خوانش کودکان)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

نوشتن می‌تواند مثل هندوانه شیرین تابستان باشد؛ اگر به روش و به شیوه‌ای متفاوت باشد. قبول داریم که بچه‌ها از نوشتن فراری هستند و بیشتر مادرها، زحمت نوشتن انشای کودکان را بر عهده دارند! اما کافی است به تخصص ما اعتماد کنید. ما گام به گام و مرحله به مرحله، کودکان را با دنیای شیرین نوشتن آشتی می‌دهیم و آن‌ها آزادانه تخیل و نگاه و دنیای خود را خواهند نوشت. در این کارگاه به صورت تمرین کارگاهی هنرجویان مهارت خوب دیدن، خوب شنیدن و استفاده از حواس را یاد می‌گیرند و با کلمه، جمله و قدرت آن آشنا می‌شوند. همچنین در کنار این مراحل، هنرجویان با کتاب‌های داستانی جذاب و زیبا، غیر مستقیم با ادبیات فاخر و سالم آشنا می‌شوند.
اتمام دوره
8
400,000 تومان

کارگاه ساخت حیوانات مقوایی (پسران)

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

در کارگاه حیوانات مقوایی کودکان یاد می‌گیرند که با یک کاغذ ساده و تا کردن آن، حیوانات مختلف را درست کنند. در این کارگاه روش‌های متنوع ساخت حیوانات به‌صورت مرحله به مرحله اجرا می‌شود. این روش برای افزایش تمرکز و تقویت هوش بصری کودکان بسیار مفید و کاربردی است.
شروع دوره: تیرماه 1402
4
300,000 تومان

شاهنامه و هنر (مجازی)

غیرحضوری
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

در این دوره، کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۲ ساله با قصه‌های شاهنامه، اثر سترگ ابوالقاسم فردوسی، آشنا می‌شوند. از برخی فعالیت‌های هنری مانند کاردستی، نقاشی و سفالگری نیز در کارگاه‌ها جهت درک بهتر قصه‌ها و سروده‌ها کمک گرفته خواهد‌شد.
تاریخ شروع: تیرماه 1402
12
400,000 تومان

کارگاه بازی‌های علمی

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

اگر فرزند شما عاشق مخلوط کردن چیزهای مختلف و آزمایش آن‌هاست، این کارگاه را از دست ندهید! در این کارگاه جذاب، آزمایش‌های علمی ساده برای کودکان اجرا می‌شود. این آزمایش‌ها ایمن هستند و لازم نیست نگران کودکان خود باشید. این آزمایش‌ها، در حالی که با سرگرمی و هیجان همراه هستند و به حس کنجکاوی بچه‌ها کمک می‌کنند، مباحث علمی ساده را نیز آموزش می‌دهند. از بازی‌های این کارگاه می‌توان به «بادکنک اسرارآمیز»، «عصر یخبندان»، «حباب‌ها»، «جادوی رنگ‌ها»، «آبی که نمی‌ریزه»، «کوه آتشفشان» و غیره اشاره کرد.
شروع دوره: تیرماه 1402
12
400,000 تومان

دوره‌ی نقاشی قصه‌ها

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

تا حالا نقاشی بزرگ کشیده‌اید؟ منظورم خیلی بزرگ است، تقریباً اندازه‌ی یک آدم! در این دوره زینب حاجی‌محمدزاده به شما می‌آموزد که چگونه با بچه‌ها، شخصیت‌های شاهنامه و قصه‌هایشان را در ابعاد بزرگ نقاشی کنید دورۀ نقاشی قصه‌ها، با هدف آموزش نقاشی با رویکرد ارجاع به قصه‌های آشنای ایرانی تعریف شده است؛ قصه‌هایی که برای همۀ ما آشناست و همه آن‌ها را از زبان بزرگ‌ترها شنیده‌ایم. در این دوره ضمن آموزش‌های ابتدایی ترکیب‌بندی و رنگ‌شناسی، تکنیک‌های  استفاده از آبرنگ و مدادشمعی نیز به هنرجو آموزش داده می‌شود.
شروع دوره: تیرماه 1402
7
450,000 تومان

نمایش خلاق پسران و دختران 6 تا 8 سال

حضوری
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

اگر کودک شما در ارتباط با دیگران دچار مشکل است و اعتماد به نفس ندارد و اگر از زندگی ملال آور در آپارتمان و گذران وقت در فضای مجازی، کج خلق و خسته شده است، پیشنهاد ما شرکت در کارگاه «قصه و نمایش خلاق» است. این دوره برای دو گروه پسران 6 تا 8 سال و دختران 6 تا 12 سال برگزار می‌شود و مدرس توانمند آن سید قاسم سیدی با 40 سال سابقه کار و فعالیت برای کودکان و نوجوانان است. بیاید همه با هم در دنیایی که سرشار از هیاهو و روز مرگی و آموزش صرف و خسته کننده است؛ به کودکان دنیای واقعی از بازی و شادی و در جمع بچه‌ها بودن و آرامش را هدیه کنیم. بگذاریم کودک انتخاب درست داشته باشد؛ چرا که او درمسیرش خلاق و ایده پرداز است.
تاریخ شروع: تیرماه 1402
10
500,000 تومان

نویسندگی پادکست (پادکست نویسی)

حضوری
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

پادکست رسانه‌ای مبتنی بر صداست، اما محتوای پادکست‌ها در اکثر قریب به اتفاق موارد، مبتنی بر متن است و نیازمند تحقیق و تألیف. حتی پادکست‌های مبتنی بر بداهه نیز تا اندازه‌ای (بسته به موضوع و ساختار پادکست) وابسته به متن و برنامه‌ی ریزی پیشینیِ مبتنی بر متن است. فراهم کردن محتوای متنی پادکست، از کاور و پوستر گرفته تا محتوای اصلی، کاری تخصصی و نیازمند آموزش جدی است. در دوره‌ی آموزشی پادکست‌نویسی، دانش و مهارت لازم در این زمینه به شما ارایه می‌شود.
تاریخ شروع: تیرماه 1402
13
400,000 تومان

کارگاه ریویونویسی (مرور کتاب) – چشم مرکب

حضوری
در این دوره، طی یک سری آموزش‌های نظری و کارگاهی در زمینه‌های شیوه‌های کتاب‌خوانی مخصوص مرورنویسی، ملاک‌ها و معیارهای نقد کتاب، اصول ارتباط با مخاطب در مرورنویسی و کار عملی در این زمینه ارایه خواهد شد. در هر جلسه، بر مبنای برنامه‌ی مطالعاتی شخصیِ مهارت‌آموزان، یک تمرین مرورنویسی انجام خواهد شد و در پایان دوره نیز آزمون مرورنویسی برگزار خواهد شد و بر اساس آن، گواهی‌نامه‌ی مهارت‌آموزان درجه‌بندی خواهد شد.
اتمام دوره
13
700,000 تومان

چطوری با بچه‌ها نقاشی‌های شاهنامه‌ای بکشیم؟

حضوری/کارگاهی
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

تا حالا نقاشی بزرگ کشیده‌اید؟ منظورم خیلی بزرگ است، تقریباً اندازه‌ی یک آدم! در این دوره زینب حاجی‌محمدزاده به شما می‌آموزد که چگونه با بچه‌ها، شخصیت‌های شاهنامه و قصه‌هایشان را در ابعاد بزرگ نقاشی کنید!
گواهی حضور از آموزشگاه فنی و حرفه‌ای
6
350,000 تومان

نمایش خلاق و قصه‌گویی در مهدکودک

حضوری/کارگاهی
بدون امتیاز 0 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

بچه‌های مهدکودکی عاشق قصه و نمایش هستند! مخصوصاً وقتی قصه و نمایش خلاقانه و جذاب باشد. سارا امیدوار، مدرس این دوره، مربی کانون پرورش فکری است و سال‌هاست در حوزه‌ی قصه، نمایش و داستان برای کودکان فعالیت می‌کند. این دوره مخصوص مربی‌های مهدکودک است، مربیانی که دوست دارند کودکان را وارد دنیای جادویی نمایش و قصه بکنند.
گواهی حضور از آموزشگاه فنی و حرفه‌ای
10
600,000 تومان

داستان‌نویسی از آغاز

حضوری/مجازی
4.00 3 رای
این دوره به اتمام رسیده است. در صورتی‌که درخواست برگزاری مجدد آن را دارید اینجا کلیلک کنید.

اگر فرزند شما به راحتی خاطره‌های زیبا و شیرین تعریف می‌کند و آن را می‌نویسد... اگر ذهن فرزند شما پر از داستان و قهرمان و ماجراست... این توانمندی را جهت و حرکت بدهید و فرزندتان را در کارگاه گام به گام داستان‌نویسی ثبت نام کنید. این کارگاه به فرزند 12 تا 15 ساله شما کمک می‌کند تا خاطره‌ها و قصه‌ها را به داستان تبدیل کند. این دوره برای بچه‌هایی که عاشق نوشتن هستند ولی نمی‌دانند از کجا شروع کنند و چطور پیش بروند مناسب است.
تاریخ شروع: تابستان 1401
6
200,000 تومان